Zesłanie Ducha Świętego 31 maja 2019

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła okres wielkanocny; od jutra rozpoczynamy okres zwykły.

2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła; z tego powodu nieczynne będzie Biuro Parafialne. Msze św. o 8.00 i 18.30.

3. Od dziś zniesione są limity wiernych mogących jednocześnie przebywać w kościele. W związku z tym od przyszłej niedzieli ulega zmianie dyspensa Ks. Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Dotyczyć będzie ona jedynie osób w podeszłym wieku, kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy odczuwają dużą obawę przed zarażeniem się koronawirusem. Czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej zostaje przedłużony do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli 14 września.

4. Ze względu na zniesienie limitów od dziś kończymy przeprowadzanie transmisji internetowych ze Mszy św. w naszym kościele.

5. Od jutra rozpoczynamy odprawianie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – uczynimy to podobnie jak z nabożeństwami majowymi: włączymy je w adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.10, w soboty po rannej Mszy św., a w niedziele indywidualnie.

6. Rodziców dzieci, którzy nie zdecydowali się na indywidualną Pierwszą Komunię Świętą zapraszam na spotkanie w czwartek o 20.00.

7. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30 do 18.00. Nie będzie dodatkowej Mszy o 17.00.

Nabożeństwo pierwszej soboty o 17.30.

Odwiedziny chorych tylko na indywidualne zaproszenie – jeśli ktoś ma takie życzenie, proszę o kontakt w celu ustalenia terminu.

8. Jest już do nabycia czerwcowy numer Małego Przewodnika Katolickiego. Zachęcamy do lektury.

Wtorek, IX Tydzień zwykły
Rok A, II