Zesłanie Ducha Świętego 31 maja 2019

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła okres wielkanocny; od jutra rozpoczynamy okres zwykły.


 2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła; z tego powodu nieczynne będzie Biuro Parafialne. Msze św. o 8.00 i 18.30.


 3. Od dziś zniesione są limity wiernych mogących jednocześnie przebywać w kościele. W związku z tym od przyszłej niedzieli ulega zmianie dyspensa Ks. Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Dotyczyć będzie ona jedynie osób w podeszłym wieku, kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy odczuwają dużą obawę przed zarażeniem się koronawirusem. Czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej zostaje przedłużony do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, czyli 14 września.


 4. Ze względu na zniesienie limitów od dziś kończymy przeprowadzanie transmisji internetowych ze Mszy św. w naszym kościele.

 

 5. Od jutra rozpoczynamy odprawianie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – uczynimy to podobnie jak z nabożeństwami majowymi: włączymy je w adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.10, w soboty po rannej Mszy św., a w niedziele indywidualnie.


 6. Rodziców dzieci, którzy nie zdecydowali się na indywidualną Pierwszą Komunię Świętą zapraszam na spotkanie w czwartek o 20.00.


 7. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od 16.30 do 18.00. Nie będzie dodatkowej Mszy o 17.00.

Nabożeństwo pierwszej soboty o 17.30.

Odwiedziny chorych tylko na indywidualne zaproszenie – jeśli ktoś ma takie życzenie, proszę o kontakt w celu ustalenia terminu.


 8. Jest już do nabycia czerwcowy numer Małego Przewodnika Katolickiego. Zachęcamy do lektury.

 

Święta

Wtorek, IX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. męcz. Marcelina i Piotra

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
164152

Statystyki