IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023 r.

1.       Dziękuję Wam za uczestnictwo w Mszach św. i nabożeństwach, za troskę o naszą Parafię przede wszystkim poprzez modlitwę, ale także przez wsparcie materialne. „Bóg zapłać”.

 

2.       Dzisiaj rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. Mateusz Socha – Chrystusowiec. Nauki rekolekcyjne codziennie do środy włącznie na każdej Mszy św. Mężczyzn zapraszamy na naukę stanową w poniedziałek po Mszy św., a kobiety we wtorek po Mszy św. Od poniedziałku do środy pół godziny przed każdą Mszą będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zachęcamy do intensywnej modlitwy w intencji duchowych owoców rekolekcji.

 

3.       W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte jak w dzień powszedni.

 

4.       Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

5.       Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Pod koniec adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

6.       Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00.

 

7.       Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. w piątek o godz. 18.30. W czasie Mszy św. poświęcimy książeczki do nabożeństwa.

 

8.       Młodzież z klas 7 i 8, ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy św. w salce parafialnej.

 

9.       W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. jak w każdą sobotę. Jest to także Dzień Świętości Życia. Osoby, które chciałyby podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zapraszam ze świecami na Mszę św. o godz. 18.30. W tym dniu będziemy przed kościołem zbierać ofiary na Fundusz Obrony Życia.

 

10.   W sobotę 25 marca odbędzie się także „Różaniec wokół Poznania”. Wyznaczonych jest 14 tras o długości od 4 do 7 km. Przechodząc jedną z tras należy modlić się na Różańcu. Więcej informacji na plakatach w gablotach i na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

 

11.   Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00.

 

12.   W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii Zespół kameralny Amici Canti z Buku pod dyrekcją Leszka Górki. Zespół będzie uczestniczył we Mszy św. o godz. 19.00, a po Mszy św. da koncert pieśni pasyjnych.

 

13.   Caritas parafialna rozprowadza świece - „paschaliki”, które będzie można zapalić w czasie śniadania wielkanocnego. Dochód z świec przeznaczony jest na pomoc najuboższym. Cena świecy: 12 zł.

 

14.   Ksiądz Arcybiskup dziękuje za składaną w Wielkim Poście Daninę Archidiecezjalną, która przeznaczona jest na utrzymanie naszej Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są przy wyjściach z kościoła.

 

15.   Osoby, które chciałyby się włączyć w Liturgię Triduum Paschalnego poprzez czytanie Słowa Boże i śpiew Psalmu zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

 

16.   Polecam prasę katolicką.

 

17.   Zmarł nasz parafianin: śp. Sylwester Izydorek z os. Tysiąclecia. Wieczny odpoczynek…

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2023 r.

1.      Dziękuję Wam za uczestnictwo w Mszach św. i nabożeństwach, za troskę o naszą Parafię oraz o najbardziej potrzebujących przede wszystkim poprzez modlitwę, ale także przez wsparcie materialne. W zeszłą niedzielę na misje zebraliśmy 1116,30 zł, na inwestycje parafialne 5132,10 zł. „Bóg zapłać”.

 

2.      W poniedziałek przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszej modlitwie.

 

3.      W poniedziałek obchodzić będziemy 18 rocznicę konsekracji naszego Kościoła. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.30, która będzie w intencji dziękczynnej za dar konsekracji oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Parafian.

 

4.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

5.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Pod koniec adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

6.      Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.30.

 

7.      Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00.

 

8.      Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.30.

 

9.      Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00.

 

10.  Caritas parafialna rozprowadza świece - „paschaliki”, które będzie można zapalić w czasie śniadania wielkanocnego. Dochód z świec przeznaczony jest na pomoc najuboższym. Cena świecy: 12 zł.

 

11.  Ksiądz Arcybiskup dziękuje za składaną w Wielkim Poście Daninę Archidiecezjalną, która przeznaczona jest na utrzymanie naszej Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są przy wyjściach z kościoła.

 

12.  Osoby, które chciałyby się włączyć w Liturgię Triduum Paschalnego poprzez czytanie Słowa Boże i śpiew Psalmu zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

 

13.  Zapraszam na Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały od przyszłej niedzieli 19 marca do środy 22 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Mateusz Socha, Chrystusowiec.

 

14.  Polecam prasę katolicką. Można nabyć także modlitewnik „40 dni z Bogiem, Triduum Paschalne” z rozważaniami na każdy dzień Wielkiego Postu. Cena modlitewnika 5 zł.

 

15.  Zmarli nasi Parafianie: śp. Jan Konieczny i śp. Marian Magdziak z os. Tysiąclecia. Wieczny odpoczynek…

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5.03.2023 r.

1.      Dziękuję Wam za świadectwo Waszej wiary, za troskę o naszą Parafię oraz o najbardziej potrzebujących przede wszystkim poprzez modlitwę, ale także przez wsparcie materialne. W zeszłą niedzielę na pomoc Ukrainie zebraliśmy 4366 zł. „Bóg zapłać”.

 

2.      Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na inwestycje Parafialne. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną po Mszy o godz. 11.00.

 

3.      Dzisiaj także Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbieramy ofiary na dzieło pomocy misjonarzom i misjom „Ad gentes”.

 

4.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

5.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Pod koniec adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

6.      Droga krzyżowa dla wszystkich Parafian w piątek o godz. 18.00. Tym razem Drogę Krzyżową poprowadzą dzieci. Chętne osoby do czytania rozważań zapraszam po Mszy do zakrystii.

 

7.      Młodzież z klasy 7 i 8 ze szkół średnich oraz studentów zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy św. w salce parafialnej.

 

8.      Ministrantów i lektorów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.30.

 

9.      Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00.

 

10.  Caritas parafialna rozprowadza świece - „paschaliki”, które będzie można zapalić w czasie śniadania wielkanocnego. Dochód z świec przeznaczony jest na pomoc najuboższym. Cena świecy: 12 zł.

 

11.  Ksiądz Arcybiskup dziękuje za składaną w Wielkim Poście Daninę Archidiecezjalną, która przeznaczona jest na utrzymanie naszej Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są przy wyjściach z kościoła.

 

12.  Osoby, które chciałyby się włączyć w Liturgię Triduum Paschalnego poprzez czytanie Słowa Boże i śpiew Psalmu zapraszam po Mszy św. do zakrystii.

 

13.  W naszej Archidiecezji rozpoczyna działalność Diecezjalne Duszpasterstwo Kobiet. Pierwsze spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30 w środę 8 marca w parafii św. Trójcy w Poznaniu na Dębcu. Po Mszy św. o godz. 19.15 będzie spotkanie.

 

14.  Już dzisiaj zapraszam na Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Mateusz Socha, Chrystusowiec.

 

15.  Polecam prasę katolicką. Można nabyć także modlitewnik „40 dni z Bogiem, Triduum Paschalne” z rozważaniami na każdy dzień Wielkiego Postu. Cena modlitewnika 5 zł.

 

16.  Zmarł nasz Parafianin: śp. Marian Algusiewicz z os. Tysiąclecia 7. Msza pogrzebowa i pogrzeb w poniedziałek. Wieczny odpoczynek…

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.02.2023 r.

1.      Dziękuję Wam za świadectwo Waszej wiary, za troskę o naszą Parafię przede wszystkim poprzez modlitwę, ale także przez wsparcie materialne.

 

2.      Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc Ukrainie.

 

3.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

4.      W czwartek I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pod koniec adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

5.      W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Droga krzyżowa dla wszystkich Parafian o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w kaplicy. Po Adoracji ok. 19.45 wraz ze wspólnotą małżeństw zapraszam na katechezę dla młodzieży i dorosłych. Omawiamy Credo czyli „Wierzę w Jednego Boga”.

 

6.      Chorych odwiedzę z Komunią św. w sobotę od godz. 9.30.

 

7.      W sobotę I sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z adoracją o godz. 17.30.

 

8.      Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00.

 

9.      W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. i katechezę parafialną o godz. 11.00. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

10.  W przyszłą niedzielę, Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na dzieło pomocy misjonarzom „Ad Gentes”

 

11.  Na stronie internetowej Parafii umieszczone są Wskazania Pasterskie dotyczące przepisów pokutnych w związku z Wielkim Postem 2023, List Księdza Arcybiskupa na Wielki Post, oraz Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post. Zachęcam do zapoznania się.

 

12.  Już dzisiaj zapraszam na Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu, 26 marca.

 

13.  Polecam prasę katolicką. Można nabyć także modlitewnik „40 dni z Bogiem, Triduum Paschalne” z rozważaniami na każdy dzień Wielkiego Postu. Cena modlitewnika 5 zł.

 

14.  Zmarł nasz Parafianin: śp. Ludwik Woźniak z os. Tysiąclecia 4, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb w sobotę 4 marca o godz. 11.00 w Spławiu.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2023 r.

1.      Dziękuję Wam za uczestnictwo w Mszach św., za troskę o naszą Parafię, za troskę o najbardziej potrzebujących. W zeszłą niedzielę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 3272,30 zł. „Bóg zapłać”.

 

2.      Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. podczas której odnowione zostaną przyrzeczenia chrzcielne jutro, w poniedziałek, o godz. 18.30. Proszę przynieść świece od Chrztu Św. Po Mszy św. będzie katecheza parafialna dla dzieci.

 

3.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

4.      W środę, Środa Popielcowa, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia aż do 60 roku życia. Post ścisły pozwala w ciągu dnia na jeden posiłek do syta i dwa skromne posiłki. Pozostałe osoby obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5.      W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pod koniec adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

6.      Młodzież z klasy 7 i 8 przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa

 

7.      Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na Mszę św. i spotkanie formacyjne w  piątek o godz. 18.30.

 

8.      Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich Parafian w piątek o godz. 18.00.

 

9.      Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Tomasz Mikulak – Chrystusowiec, redaktor naczelny kwartalnika „Msza Święta”.

 

10.  W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierali ofiary na pomoc Ukrainie.

 

11.  W Środę Popielcową rozpocznie się kolejna edycja wydarzenia Kościołów Stacyjnych Miasta Poznania 2023, której będzie towarzyszyć hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusa Ukrzyżowanego”. Harmonogram poszczególnych stacji wywieszony jest w gablocie oraz znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii.

 

12.  Tradycyjna Droga Krzyżowa przejdzie ulicami naszego Miasta w najbliższy czwartek. Rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. NSJ i św. Floriana przy ul. Kościelnej o godz. 18.00 i uda się na dziedziniec kościoła Ojców Dominikanów. W czasie modlitwy będziemy prosić Boga o dar wyniesienia do chwały ołtarzy Czcigodnego Sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego oraz o pokój w Ukrainie.

 

13.  Na stronie internetowej Parafii umieszczone są Wskazania Pasterskie dotyczące przepisów pokutnych w związku z Wielkim Postem 2023.

 

14.  Polecam prasę katolicką. Można nabyć także modlitewnik „40 dni z Bogiem, Triduum Paschalne” z rozważaniami na każdy dzień Wielkiego Postu. Cena modlitewnika 5 zł.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 12.01.2023 r.

1.      Dziękuję Wam za świadectwo wiary, uczestnictwo w Mszach św. oraz za troskę o naszą Parafię, przede wszystkim poprzez modlitwę oraz przez wsparcie materialne. W czwartek 2 lutego na klasztory klauzurowe zebraliśmy 1504 zł, w zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 5151,20 zł. „Bóg zapłać”. Informuję także, że otrzymaliśmy fakturę za gaz za styczeń w wysokości 13467 zł.

 

2.      Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji. Można także ofiary przelać na konto Parafii z dopiskiem „Syria i Turcja”.

 

3.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek o godz. 18.00.

 

4.      Zamówione alby dla dzieci pierwszokomunijnych będzie można odebrać w środę o godz. 18.00 w salce parafialnej w podziemiu kościoła.

 

5.      W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pod koniec adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

6.      W tym tygodniu nie będzie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Wyjątkowo tą młodzież zapraszam na Mszę św. i spotkanie w przyszły czwartek 23 lutego o godz. 18.30.

 

7.      Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na Mszę św. i spotkanie formacyjne wyjątkowo w przyszły piątek 24 lutego o godz. 18.30.

 

8.      Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszam na Mszę, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne w przyszły poniedziałek 20 lutego o godz. 18.30. Po Mszy św. katecheza dla dzieci.

 

9.      W sobotę 18 lutego, w godz. 10.00 - 12.30, w Szkole Katolickiej im. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu, odbędzie się tzw. biała sobota. Będzie można bezpłatnie skorzystać z porady lekarzy specjalistów oraz wykonać podstawowe badania laboratoryjne i profilaktyczne.

 

10.  Z okazji XXXI Światowego Dnia Chorego zostanie doprawiona uroczysta Msza św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes w niedzielę 19 lutego o godz. 13.30 w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Na Mszę św. serdecznie zaproszeni są wszyscy chorzy, cierpiący i posługujących im.

 

11.  Polecam prasę katolicką.

V NIEDZIELA ZWYKŁA 5.02.2023 r.

1.      W miniony czwartek zakończyłem odwiedziny kolędowe. Bardzo dziękuję za przyjęcie do Waszych domów, za ciekawe rozmowy i dobrą atmosferę. Szczególnie dziękuję za wspólną modlitwę. Na tegorocznej trasie kolędowej były 884 mieszkania, z których przyjęło kolędę 341, co stanowi 38,6%. Dziękuję także za waszą ofiarność. Przez ostatni tydzień na konto Parafii wpłynęło 1130 zł. „Bóg zapłać”.

 

2.      Dzisiaj I niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

3.      Radę Ekonomiczną zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 20.00 na probostwie.

 

4.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

5.      Radę duszpasterską zapraszam na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. na probostwie.

 

6.      W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pod koniec adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

7.      Młodzież z klasy 7 i 8, ze szkół średnich oraz studentów zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej do biblioteki parafialnej. Na spotkaniu omawiamy Apokalipsę św. Jana.

 

8.      Ministrantów i lektorów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.30.

 

9.      Litania Loretańska do Matki Bożej w sobotę po porannej Mszy św.

 

10.  Polecam prasę katolicką.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023 r.

1.      Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za udział w Mszach św. oraz za składane ofiary, także z okazji odwiedzin duszpasterskich. W zeszłą niedzielę na diecezjalne Radio Emaus zebraliśmy 696 zł. „Bóg zapłać”.

 

2.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

3.      W czwartek I czwartek miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo od godz. 18.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

4.      W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego nazywane także świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte jak codziennie. Na każdej Mszy św. będzie poświecenie świec. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, pamiętajmy w modlitwie o zakonnikach i siostrach zakonnych. Po Mszach św. będziemy zbierali ofiary na klasztory klauzurowe.

 

5.      W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w kaplicy. Po Adoracji ok. 19.45 wraz ze wspólnotą małżeństw zapraszam na katechezę dla młodzieży i dorosłych. Omawiamy Credo czyli „Wierzę w Jednego Boga”.

 

6.      Chorych odwiedzę z Komunią św. w sobotę od godz. 9.30.

 

7.      W sobotę I sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z adoracją o godz. 17.30.

 

8.      W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na inwestycje Parafialne. Z powodu trwających ferii dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną wyjątkowo w niedzielę 19 lutego po Mszy św. o godz. 11.00.

 

9.      Bardzo dziękuję Panom, którzy wczoraj wylali posadzkę w remontowanej salce. Dotychczasowy koszt użytych materiałów to 5300 zł.

 

10.  Plan kolędy na najbliższy tydzień:

 

Niedziela 29.01.23 - os. Tysiąclecia 27, 26, 25

Poniedziałek 30.01.23 -  os. Tysiąclecia 24, 23, 22

Wtorek 31.01.23 - os. Tysiąclecia 21, 20, 19

Środa 1.02.23 - os. Tysiąclecia 18, 17, 16

Czwartek 2.02.23 – al. Ks. Radziejewskiego 4

 

Kolędę rozpoczynam o godz. 15.30.

 

11.  Polecam prasę katolicką.

III NIEDZIELA ZWYKŁA 22.01.2023 r.

1.      Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za udział w Mszach św. oraz za składane ofiary, także z okazji odwiedzin duszpasterskich. Przez ostatni tydzień na konto parafialne wpłynęło 100 zł. „Bóg zapłać”.

 

2.      Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na diecezjalne radio „Emaus”.

 

3.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

4.      W środę Święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła. Suma odpustowa w kościele na osiedlu Piastowskim o godz. 11.00.

 

5.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

6.      Koncert charytatywny pt. "Kolędujemy dla Ukrainy", którego celem jest zebranie środków na zakup sprzętu grzewczego, by pomóc Ukraińcom przetrwać zimę, odbędzie się w sobotę 28 stycznia o godz. 16.00 w Galerii u Jezuitów przy ul. Dominikańskiej 10. W trakcie koncertu będzie okazja by wziąć udział w aukcji dzieł twórców związanych z Pracownią Działań Twórczych przy Galerii u Jezuitów, a także voucherów na usługi Poradni Vinea, warsztaty muzyczne oraz artystyczne. Możliwy będzie także zakupu wypieków kuchni ukraińskiej. Bilety wstępu w cenie 10 zł, można będzie zakupić na miejscu w dniu koncertu lub poprzez portal kupbilecik.pl.

 

7.      Plan kolędy na najbliższy tydzień:

 

Niedziela 22.01.23 - os. Tysiąclecia 48, 47, 46

Poniedziałek 23.01.23 - os. Tysiąclecia 45

Wtorek 24.01.23 - os. Tysiąclecia 42, 41, 40

Środa 25.01.23 - Odpust w Parafii Nawrócenia św. Pawła na os. Piastowskim

Czwartek 26.01.23 – os. Tysiąclecia 39, 38, 37

Piątek 27.01.23 - os. Tysiąclecia 36, 35, 34

Sobota 28.01.23 - os. Tysiąclecia 33, 29, 28

Niedziela 29.01.23 - os. Tysiąclecia 27, 26, 25

Poniedziałek 30.01.23 -  os. Tysiąclecia 24, 23, 22

 

Kolędę rozpoczynam o godz. 15.30. Gdyby komuś termin lub godziny nie odpowiadały proszę o zgłoszenie się w zakrystii lub telefonicznie (na numer komórkowy) w celu indywidulanego umówienia się na wizytę.

 

8.      Polecam prasę katolicką.

II NIEDZIELA ZWYKŁA 15.01.2023 r.

 

1.      Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za udział w Mszach św. oraz za składane ofiary, także z okazji odwiedzin duszpasterskich. W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia na Krajowy Fundusz Misyjny zebraliśmy 4180,90. „Bóg zapłać”

 

2.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

3.      W środę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do środy 25 stycznia. Centralne nabożeństwo odbędzie się 19 stycznia o godz. 19:00,  w kościele św. Jana XXIII w Komornikach przy ul. Malwowej 14.
Nabożeństwu przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański, a kazanie wygłosi ks. mitrat Sławomir Kondratiuk z Kościoła
Prawosławnego.

 

4.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

5.       Plan kolędy na najbliższy tydzień:

 

Niedziela 15.01.23 - os. Tysiąclecia 70/ 32 – 1

Poniedziałek 16.01.23 - os. Tysiąclecia 66, 65, 64

Wtorek 17.01.23 - os. Tysiąclecia 63, 62, 61

Środa 18.01.23 - os. Tysiąclecia 60, 59, 58

Czwartek 19.01.23 - os. Tysiąclecia 57, 56, 55

Piątek 20.01.23 - os. Tysiąclecia 54, 53, 52

Sobota 21.01.23 - os. Tysiąclecia 51, 50, 49

Niedziela 22.01.23 - os. Tysiąclecia 48, 47, 46

Poniedziałek 23.01.23 - os. Tysiąclecia 45, 44, 43

 

Kolędę rozpoczynam o godz. 15.30. Gdyby komuś termin lub godziny nie odpowiadały proszę o zgłoszenie się w zakrystii lub telefonicznie (na numer komórkowy) w celu indywidulanego umówienia się na wizytę.

 

6.      Polecam prasę katolicką.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 8.01.2023

1.      Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny czas Bożego Narodzenia, jutro zaczyna się okres zwykły.

 

2.      Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.

 

3.      Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie w życie naszej Parafii, za udział w Mszach św. oraz za składane ofiary, także z okazji odwiedzin duszpasterskich. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 5384,60. „Bóg zapłać”

 

4.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

5.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

6.      Plan kolędy na najbliższy tydzień:

 

Niedziela 8.01.23 - os. Tysiąclecia 71/128 – 97

Poniedziałek 9.01.23 – os. Tysiąclecia 71/ 96 – 65

Wtorek 10.01.23 - os. Tysiąclecia 71/ 64 – 33

Środa 11.01.23 - os. Tysiąclecia 71/ 32 – 1

Czwartek 12.01.23 - os. Tysiąclecia 70/ 128 – 97

Piątek 13.01.23 – os. Tysiąclecia 70/ 96 – 65

Sobota 14.01.23. – os. Tysiąclecia 70/ 64 – 33

Niedziela 15.01.23 - os. Tysiąclecia 70/ 32 - 1

Poniedziałek 16.01.23 - os. Tysiąclecia 66, 65, 64

 

Kolędę rozpoczynam o godz. 15.30. Gdyby komuś termin lub godziny nie odpowiadały proszę o zgłoszenie się w zakrystii lub telefonicznie w celu indywidulanego umówienia się na wizytę.

 

7.      Polecam prasę katolicką.

 

8.      Zmarła nasza Parafianka śp. Kazimiera Cichocka z os. Tysiąclecia 50. Msza św. pogrzebowa we wtorek 17 stycznia o godz. 10.00, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 12.00 na Miłostowie.

NOWY ROK - ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1.01.2023

1.      Wszystkim Parafianom oraz Gościom składamy z okazji Nowego Roku życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w całym 2023 roku.

 

2.      Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na inwestycje Parafialne.

 

3.      Dzisiaj za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można dostąpić odpustu zupełnego.

 

4.      Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie w życie naszej Parafii, za udział w Mszach św. oraz za składane ofiary. Na konto Parafii przez ostatnie dwa tygodnie wpłynęło 250 zł.; w drugie święto Bożego Narodzenia na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji zebraliśmy 2848 zł.

 

5.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

6.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

7.      W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana też Świętem Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświecenie kadzidła i kredy dla oznaczenia drzwi. Składka przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny. Na Mszy św. o godz. 12.30 zaśpiewa chór Canticorum, który po Mszy św. da koncert kolęd. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

8.      W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą o godz. 8.00. oraz od godz. 18.00 do Mszy św. wieczornej. Wyjątkowo nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu i katechezy dla dorosłych.

 

9.      W sobotę I sobota miesiąca. Chorych odwiedzę z Komunią św. od godz. 9.30. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

 

10.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną wyjątkowo w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

 

11.  Plan kolędy na najbliższy tydzień: Poniedziałek 2.01.23 – os. Tysiąclecia 72/ 128 – 97

Wtorek 3.01.23 - os. Tysiąclecia 72/ 96 – 65

Środa 4.01.23 - os. Tysiąclecia 72/ 64 – 33

Czwartek 5.01.23 - os. Tysiąclecia 72/ 32 – 1

Piątek 6.01.23 – Uroczystość Objawienia Pańskiego – I piątek

Sobota 7.01.23. – I sobota miesiąca

Niedziela 8.01.23 - os. Tysiąclecia 71/128 – 97

Poniedziałek 9.01.23 - os. Tysiąclecia 71/ 96 – 65

Kolędę rozpoczynam o godz. 15.30. Gdyby komuś termin lub godziny nie odpowiadały proszę o zgłoszenie się w zakrystii lub telefonicznie w celu indywidulanego umówienia się na wizytę.

 

12.  W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.

BOŻE NARODZENIE 25.12.2022 r.

1.      Św. Augustyn napisał: „Umarłbyś na wieki, gdyby On nie narodził się w czasie. Przenigdy nie byłbyś wyzwolony z ciała grzechu, gdyby On nie przyjął ciała, podobnego do ciała grzechu. (…) Bez Jego pomocy byłbyś zgubiony, zginąłbyś, gdyby nie przyszedł.” Drogim Parafianom i wszystkim Gościom życzymy prawdziwej radości płynącej ze świadomości wielkiego daru Bożej Miłości jakim było narodzenie Syna Bożego w czasie. Niech te Święta będą pełne pokoju, zgody i miłości.

 

2.      W Święta Bożego Narodzenia Msze św. jak w niedziele, w I święto nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

 

3.      Jutrzejsza składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

 

4.      We wtorek przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, początek po Mszy św. porannej; przerwa na Mszę pogrzebową o godz. 9.00; zakończenie przed Mszą wieczorną.

 

5.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

6.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

7.      W piątek Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte jak w dzień powszedni. Zapraszamy do modlitwy wszystkie rodziny.

 

8.      W sobotę Msza święta wieczorna wyjątkowo o godz. 17.00, będzie to już Msza św. z Uroczystości. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynne za miniony rok.

 

9.      W przyszłą niedzielę, w nowy rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

 

10.  W przyszłą niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

11.  Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła i liturgii na Boże Narodzenie. Panu Jackowi – kościelnemu, Panu Konradowi – organiście, Panom szafarzom, ministrantom i lektorom. Dziękuję także Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas i wszystkim, którzy zaangażowali się w pieczenie placków na wigilię Caritas, oraz przygotowanie „Tytek Charytatywnych”.

 

12.  Odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę rozpocznę w poniedziałek 2 stycznia od wieżowca nr 72. Szczegółowy plan kolędy wywieszony jest w gablocie oraz umieszczony na parafialnej stronie internetowej.

 

13.  Zmarła nasza Parafianka śp. Lucyna Jankowiak z os. Tysiąclecia 3. Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 9.00. Wieczny odpoczynek…

IV Niedziela Adwentu 18.12.2022 r.

 

1.      Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialnie i przez pracę na rzecz naszej Parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

 

2.      W zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarę opłatki wigilijne.

 

3.      Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież oraz dorosłych. W sobotę ostatnie w tym adwencie roraty o godz. 8.00.

 

4.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

5.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

6.      Osoby, które zadeklarowały upieczenie ciasta na przygotowywaną przez Caritas wigilię dla ubogich, proszę by wypieki przyniosły do zakrystii przed Mszą wieczorną w środę lub przed Mszą poranną w czwartek.

 

7.      Dodatkowa okazja do spowiedzi św. w środę i czwartek od 17.00 do 19.30.

 

8.      Ministrantów zapraszam na zbiórkę w piątek o godz. 10.00.

 

9.      W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. tylko rano o godz. 8.00.

 

10.  Pasterka o godz. 24.00

 

11.  W pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia Msze św. jak w niedziele. W pierwsze Święto nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

 

12.  Dziękuję panom, którzy w czwartek postawili i ubrali choinki.

 

13.  We wtorek 27 grudnia jak co roku w naszej Parafii będzie całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

14.  Odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę rozpocznę w poniedziałek 2 stycznia, od wieżowca 72.

 

15.  Polecam prasę katolicką.

III Niedziela Adwentu 11.12.2022 r.

1.      Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialnie i przez pracę na rzecz naszej Parafii. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 5562,30 zł., a przez ostatni tydzień na konto parafii wpłynęło 550 zł. Na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1457,20 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

 

2.      W zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarę opłatki wigilijne oraz duże świece Caritas w cenie 20 zł.

 

3.      Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież oraz dorosłych. W sobotę roraty o godz. 8.00.

 

4.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

5.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

6.      Msza św. i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 18.30.

 

7.      Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.30.

 

8.      Osoby, które chciałyby upiec ciasto aby w ten sposób włączyć się w przygotowywaną przez Caritas wigilię dla bezdomnych proszę o zgłoszenie się w zakrystii.

 

9.      Szkoła Formacji Duchowej zaprasza dorosłych i starszą młodzież na przeżywane w milczeniu adwentowe rekolekcje: Jestem w Kościele, czy jestem Kościołem?, które odbędą się w dniach 16 - 18 grudnia 2022 w domu rekolekcyjnym św. Józefa, przy ul. Sióstr Misjonarek 10 w Poznaniu na Morasku. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

10.  Dziękuję osobom, które w tym tygodniu włączyły się w remont salki parafialnej.

 

11.  Polecam prasę katolicką.

II NIEDZIELA ADWENTU 4.12.2022 r.

1.      Dziękuję za Wasze uczestnictwo w Mszach św., za trwanie w wierze, za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialne i przez pracę na rzecz naszej Parafii.

 

2.      Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną po Mszy o godz. 11.00.

 

3.      Dzisiaj także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbieramy ofiary na ten cel.

 

4.      W bocznym wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Koszt świec to 20 zł duża i 10 zł mała. Dochód ze świec przekazany będzie na pomoc dzieciom. Można także za dobrowolną ofiarę otrzymać opłatki wigilijne, oraz wziąć tytkę charytatywną.

 

5.      Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież oraz dorosłych. W sobotę roraty o godz. 8.00.

 

6.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

7.      W czwartek 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Składka z Mszy św. przeznaczona będzie na biedne kościoły.

 

8.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

9.      Młodzież z klasy 7 i 8, ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów zapraszam na Mszę św. i spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 18.30. temat spotkania: Apokalipsa św. Jana Apostoła.

 

10.  Ministrantów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.30.

 

11.  Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie Wigilii dla bezdomnych poprzez upieczenia ciasta, proszę o zgłoszenie się po Mszy św. w zakrystii

 

12.  Szkoła Formacji Duchowej zaprasza dorosłych i starszą młodzież na przeżywane w milczeniu adwentowe rekolekcje: Jestem w Kościele, czy jestem Kościołem?, które odbędą się w dniach 16 - 18 grudnia 2022 w domu rekolekcyjnym św. Józefa, przy ul. Sióstr Misjonarek 10 w Poznaniu na Morasku. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

13.  Dziękuję osobom, które w poniedziałek i w sobotę włączyły się w remont salki parafialnej.

 

14.  Polecam prasę katolicką.

I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022 r.

1.      Dziękuję za Wasze uczestnictwo w Mszach św., za trwanie w wierze, za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialne i przez pracę na rzecz naszej Parafii. „Bóg zapłać”.

 

2.      Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku liturgicznego, który będziemy przeżywali pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

 

3.      W bocznym wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne przygotowane przez Caritas. Koszt świec to 20 zł duża i 10 zł mała. Dochód ze świec przekazany będzie na pomoc dzieciom. Można także za dobrowolną ofiarę otrzymać opłatki wigilijne.

 

4.      Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież oraz dorosłych. W sobotę roraty o godz. 8.00.

 

5.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

6.      W czwartek I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

7.      W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w dolnej kaplicy. Po adoracji ok. godz. 19.45 katecheza dla dorosłych. Rozważamy wyznanie naszej wiary.

 

8.      Chorych odwiedzę z Komunią św. w sobotę od godz. 9.30. Osoby, które jeszcze się nie zgłosiły, a chciałyby abym przychodził do nich z Komunią proszę o kontakt telefoniczny.

 

9.      W sobotę I sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z adoracją o godz. 17.30.

 

10.  W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę po Mszy św. o godz. 11.00.

 

11.  W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

12.  Szkoła Formacji Duchowej zaprasza dorosłych i starszą młodzież na przeżywane w milczeniu adwentowe rekolekcje: Jestem w Kościele, czy jestem Kościołem?, które odbędą się w dniach 16 - 18 grudnia 2022 w domu rekolekcyjnym św. Józefa, przy ul. Sióstr Misjonarek 10 w Poznaniu na Morasku. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

13.  Dziękuję osobom, które w sobotę włączyły się w remont salki parafialnej.

 

14.  Polecam prasę katolicką.

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022

1.      Dziękuję za Wasze uczestnictwo w Mszach św., za trwanie w wierze, za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialne.

 

2.      Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego i Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego oraz Akt Poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za pobożne i publiczne zmówienie tego aktu można dzisiaj dostąpić odpustu zupełnego.

 

3.      Dzisiaj w przedsionku kościoła można nabyć kalendarze Adwentowe przygotowane przez Diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony będzie na pomoc ubogim. Cena kalendarza: 14 zł.

 

4.      Jutro, w poniedziałek, 17 młodych osób na Mszy św. o godz. 18.30 przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli ks. bp. Jan Glapiak. Bardzo proszę o modlitwę w ich intencji.

 

5.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

6.      Młodzież z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.30.

 

7.      Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

8.      Młodzież z klasy 7 i 8, ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów zapraszam na Mszę św. i spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 18.30. Temat spotkania: Apokalipsa św. Jana Apostoła.

 

9.      Dziękuję osobom, które w sobotę zaangażowały się w remont salki parafialnej. Chętnych panów zapraszam do przeprowadzenia prac porządkowych w sobotę o godz. 10.00.

 

10.  W ramach przygotowania do nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Poznaniu organizowany jest w terminie od 21 do 27 listopada 2022 „Winogradzki Tydzień Biblijny”. Codzienne wykłady będą przybliżały temat „Wierzyć w Kościół Chrystusowy”. Tydzień zakończy uroczysta Msza św. o 12:15, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki.

 

11.  Od przyszłej niedzieli, która jest pierwszą niedzielą Adwentu będziemy rozprowadzać opłatki wigilijne i wigilijne świece Caritas.

 

12.  Polecam prasę katolicką.

XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022

1.      Dzisiaj dzień Odpustu Parafialnego. Suma odpustowa o godz. 12.30. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. Marcin Janecki dyrektor Archidiecezjalnej Caritas.

 

2.      Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialne. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 5591 zł. „Bóg zapłać” za wszystkie składane ofiary.

 

3.      Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się we wczorajsze porządkowanie terenu wokół kościoła i remont salki parafialnej.

 

4.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

 

5.      Młodzież z I klasy szkół średnich, która w poniedziałek 21.11. na Mszy św. o godz. 18.30 przystąpi do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.30, oraz na nabożeństwo pokutne i do spowiedzi św. w sobotę o godz. 16.00.

 

6.      Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy w intencji powołań oraz za powołanych.

 

7.      Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.30.

 

8.      Panów, którzy chcieliby włączyć się w dalszy remont salki parafialnej oraz uporządkowanie gruzu związanego z remontem zapraszam w sobotę o godz. 10.00.

 

9.      Ministrantów i lektorów zapraszam na zbiórkę w sobotę wyjątkowo o godz. 9.15.

 

10.  W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można nabyć kalendarze adwentowe przygotowane przez Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc najuboższym.

 

11.  Polecam prasę katolicką.

 

12.  Zmarł nasza parafianin : śp. Zygmunt Rogalski z os. Tysiąclecia 5, Wieczny Odpoczynek…

XXXII Niedziela Zwykła 6.11.2022 r.

1.      Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialne.

 

2.      Dzisiaj I niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

3.      Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną po Mszy św. o godz. 11.00.

 

4.      Przypominamy, że do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

 

5.      Różaniec za zmarłych podanych w wymieniankach od poniedziałku do piątku o godz. 17.50.

 

6.      Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Różaniec za zmarłych podanych w wymieniankach.

 

7.      Młodzież z klasy I szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

 

8.      W piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

9.      Młodzież z kasy 7 i 8 ze szkół średnich oraz studentów zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.30. Temat spotkania: Apokalipsa św. Jana.

 

10.  Zapraszam do wspólnego uporządkowania terenu wokół kościoła i pomocy w remoncie salki parafialnej w sobotę od godz. 10.30.

 

11.  Ministrantów i lektorów zapraszam na zbiórkę w sobotę wyjątkowo o godz. 9.15.

 

12.  Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali nasz Odpust Parafialny. Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Marcin Janecki, dyrektor Diecezjalnej Caritas o godz. 12.30. Serdecznie zapraszam.

 

13.  Polecam prasę katolicką.


14. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na terapie dla chorej na SM Eweliny.

 

15.  Zmarły nasze parafianki: śp. Marianna Maj z os. Tysiąclecia 70, śp. Grażyna Pałka z ul. Słonimskiej. Wieczny Odpoczynek…

XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022

1.      Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialne.

 

2.       W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.

 

3.       We wtorek 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedziele. Przypominam o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Poniedziałkowa Msza św. wieczorna będzie już z Uroczystości. Na poznańskich cmentarzach nabożeństwa żałobne o godz. 15.00.

 

4.       Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

 

5.       Różaniec za zmarłych podanych w wymieniankach od środy do piątku o godz. 17.50.

 

6.       Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Różaniec za zmarłych podanych w wymieniankach oraz z racji I czwartku miesiąca modlitwy w intencji powołań i za powołanych.

 

7.       Młodzież z klasy I szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

 

8.       W piątek I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy. Po Adoracji kolejna katecheza dla dorosłych. Omawiamy Credo – czyli wyznanie wiary. Serdecznie zapraszam.

 

9.       Chorych odwiedzę z Komunią św. w sobotę do godz. 9.30. Osoby, które jeszcze się nie zgłosiły, a chciałyby abym przychodził do nich z Komunią św., proszę o kontakt telefoniczny.

 

10.   W sobotę I sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

 

11.   Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

 

12.   W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

13.   W sobotę 12 listopada zapraszam chętne osoby do wspólnego uporządkowania terenu wokół kościoła oraz pomocy przy remoncie salki parafialnej. Spotkamy się przy kościele o godz. 10.30.

 

14.   Na stolikach przy wyjściach z kościoła wyłożone są kartki na wymienianki. Wypełnione wymienianki można wrzucać do koszyka położonego przed ołtarzem.

 

15.   W przedsionku kościoła wyłożona jest skrzynka, do której przed Mszami św. można jeszcze przynosić dary dla bezdomnych. Dziękuję za już przyniesione rzeczy.

 

16.   W zeszłą niedzielę na Papieskie Dzieła Misyjne zebraliśmy 3632,50 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

17.   Polecam prasę katolicką.

 

18.   Zmarła nasza parafianka: śp. Marianna Gronek z os. Tysiąclecia 45. Wieczny Odpoczynek…

XXX Niedziela Zwykła 23.10.2022

 Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialne.

 

2.      Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Zachęcam do modlitwy w intencji misjonarzy, misjonarek i misji. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

3.      Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 wystąpi Chór Kameralny Voces Sine Terminis z Poznania, który skupia w swych szeregach absolwentów Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz miłośników śpiewu chóralnego. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Maciej Grosz, jeden z naszych organistów. Chór wykona kilka utworów maryjnych i dwie pieśni ludowe.

 

4.      Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o 18.30.

 

5.      Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Różaniec w intencji powołań i za powołanych.

 

6.      Młodzież z klasy I szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.30.

 

7.      Młodzież z klasy 7 i 8, ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów zapraszam na Mszę św. spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 18.30. Temat spotkania: Apokalipsa św. Jana Apostoła.

 

8.      Na stolikach przy wyjściach z kościoła wyłożone są kartki na wymienianki. Wypełnione wymienianki można wrzucać do koszyka wyłożonego przed ołtarzem.

 

9.      W przedsionku kościoła wyłożona jest skrzynka, do której przed Mszami św. można przynosić rzeczy takie jak: koce, termosy, plecaki, skarpetki, kurtki zimowe męskie, buty zimowe męskie, rękawiczki, czapki, łyżki do zupy, które przekażemy osobom bezdomny. Mamy nadzieję, że pomoże to im przetrwać zimę. Bardzo proszę o przynoszenie rzeczy nowych lub używanych tylko w bardzo dobrym stanie. Dziękuję za już przyniesione dary.

 

10.  W zeszłą niedzielę na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1858,20 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

11.  Premiera kinowa filmu dokumentalnego pt.: „Jestem tylko Woźnym” opowiadającego o poznańskim kapłanie, Słudze Bożym ks. Aleksandrze Woźnym odbędzie się w środę 9 listopada o godz. 18.00 w kinie Rialto. Wstęp na premierę tylko za zaproszeniami, które można odebrać w trzech parafiach: pw. św. Jana Kantego w Poznaniu, pw. Świętego Krzyża w Kobylnicy i parafii pw. Maryi Królowej na Wildzie.

 

12.  Polecam prasę katolicką.

 

13.  Zmarła nasza parafianka: śp. Pelagia Antkowiak z os. Tysiąclecia. Wieczny Odpoczynek…

XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022

Dziękuję za Wasze uczestnictwo w Mszach św., za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialne. 

 

2.      Dzisiaj przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Przed kościołem zbieramy ofiary na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia, która wspiera ubogą, zdolną młodzież.

 

3.      Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o 18.30.

 

4.      W biurze parafialnym przyjmujemy już intencje Mszalne na nowy rok kalendarzowy.

 

5.      Jutro wyjeżdżam na rekolekcje kapłańskie, które będą trwały do czwartku włącznie. Bardzo proszę o modlitwę.

 

6.      Z powodu moich rekolekcji w czwartek nie będzie spotkania dla młodzieży z klasy 8 przygotowującej się do bierzmowania

 

7.      Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Różaniec w intencji powołań i za powołanych.

 

8.      Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.30. Obecność konieczna.


 W przyszłą niedzielę przypada kolejna Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Z tej racji składka z Mszy św. przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

10.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 wystąpi Chór Kameralny Voces Sine Terminis z Poznania, który skupia w swych szeregach absolwentów Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz miłośników śpiewu chóralnego. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Maciej Grosz, jeden z naszych organistów. Chór wykona kilka utworów maryjnych i dwie pieśni ludowe.

 

11.  Jest możliwość wyjścia do kina Helios we wtorek 25.10 o godz. 19.30 na film pt.: Johnny, opowiadający o śp. Ks. Janie Kaczkowskim. Cena 15 zł. Zapisy od poniedziałku u p. Ani; tel. 608 649 131,

 

12.  W przedsionku kościoła wyłożona jest skrzynka, do której przed Mszami św. można przynosić rzeczy takie jak: koce, termosy, plecaki, skarpetki, kurtki zimowe męskie, buty zimowe męskie, rękawiczki, czapki, łyżki do zupy, które przekażemy osobom bezdomny. Mamy nadzieję, że pomoże to im przetrwać zimę. Bardzo proszę o przynoszenie rzeczy nowych lub używanych tylko w bardzo dobrym stanie. Dziękuję za już przyniesione dary.

 

13.  Polecam prasę katolicką.

 

14.  Zmarli nasi Parafianie: śp. Danuta Wierzbińska, Andrzej Gilowski z os. Tysiąclecia. Wieczny Odpoczynek…

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9.10.2022

Dziękuję za Wasze uczestnictwo w Mszach św., za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialne.

 

2.      Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o 18.30.

 

3.      W biurze parafialnym przyjmujemy już intencje Mszalne na nowy rok kalendarzowy.

 

4.      W środę przypada święto poświęcenia naszej Bazyliki Archikatedralnej. Z tej racji w katedrze odbędą się dwa nabożeństwa: o godz. 1130, z okazji Światowego Dnia Seniora Msza św., której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek, na którą zaproszeni są szczególnie seniorzy, emeryci i starsi wiekiem. Przed Mszą św. o godz. 1100 krótki koncert religijny, a o godz. 1800 uroczyste Nieszpory, na które zaproszeni są kapłani, siostry zakonne i wierni m. Poznania. Modlitwie przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek.

 

5.      Młodzież z klasy 1 szkoły średniej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.30.

 

6.      Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Różaniec w intencji powołań i za powołanych.

 

7.      Młodzież z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, ze szkół średnich oraz studentów zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.30.

 

8.      Litania Loretańska w sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam.

 

9.      Ministrantów i lektorów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.30.

 

10.  W przyszłą niedzielę przypada kolejny Dzień Papieski. Przed kościołem będziemy zbierać na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia, który wspiera ubogą, zdolną młodzież.

 

11.  13 listopada przypada VI Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji w tygodniu poprzedzającym to święto chcemy wraz z Caritas Archidiecezji wesprzeć osoby ubogie i bezdomne m.in. poprzez przekazanie im zimowego asortymentu takiego jak: koce, termosy, plecaki, skarpetki, kurtki zimowe męskie, buty zimowe męskie, rękawiczki, czapki, łyżki do zupy. Mamy nadzieję, że rzeczy te ułatwią potrzebującym przeżycie zimy. W przedsionku kościoła wyłożony jest karton, do którego przed Mszami św. można przynosić w. w. rzeczy. Bardzo proszę o przynoszenie rzeczy nowych lub używanych tylko w bardzo dobrym stanie.

 

12.  Polecam prasę katolicką.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2.10.2022

Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialne.

 

2.      Rozpoczęliśmy październik, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o 18.30.

 

3.      Członków Parafialnego Zespołu Caritas zapraszam na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. na probostwie.

 

4.      Intencje mszalne na nowy rok przyjmujemy od środy w biurze parafialnym. W pierwszej kolejności prosimy o zgłaszanie się osób, które w tym roku obchodzą jubileusze 25 i 50–lecia małżeństwa.

 

5.      Młodzież z klasy 7 szkoły podstawowej oraz osoby starsze, które chciałyby rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zapraszam na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele.

 

6.      Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Różaniec w intencji powołań i za powołanych.

 

7.      W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.

 

8.      Chorych odwiedzę z Komunią św. wyjątkowo w piątek od godziny 9.30. Można chorych zgłaszać telefonicznie.

 

9.      Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.30 w piątek we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Podczas Mszy św. poświęcimy i wręczymy Różańce.

 

10.  Razem ze wspólnotą małżeństw zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 19.15 w kaplicy św. Benedykta. Po adoracji będzie katecheza dla dorosłych.

 

11.  Litania Loretańska w sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam.

 

12.  Wszystkich Parafian a zwłaszcza rodziny zapraszamy wraz z radą duszpasterską na „Pożegnanie lata”, które odbędzie się w przyszłą sobotę 8 października w Zaniemyślu. Początek o godz. 11.30. Więcej informacji na plakatach w gablocie. Osoby chętne proszę o zapisywanie się w zakrystii.

 

13.  Polecam prasę katolicką.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2022

Dziękuję za Wasze świadectwo wiary, za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialne.

 

2.      Dzisiaj wyjeżdżam na krótki urlop, do soboty włącznie będą mnie zastępowali różni kapłani.

 

3.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.

 

4.      Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia, a na zakończenie modlitwy w intencji powołań i za powołanych.

 

5.      Litania Loretańska w sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam.

 

6.      W sobotę I sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

 

7.      Chorych odwiedzę z Komunią św. wyjątkowo w pierwszy piątek 7 października.

 

8.      Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

 

9.      Wszystkich Parafian a zwłaszcza rodziny zapraszamy wraz z radą duszpasterską na „Pożegnanie lata”, które odbędzie się w sobotę 8 października w Zaniemyślu. Początek o godz. 11.30. Więcej informacji na plakatach w gablocie. Osoby chętne proszę o zapisywanie się w zakrystii.

 

10.  W zeszłą niedzielę na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji zebraliśmy 835,50 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

11.  Polecam prasę katolicką.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 18.09.2022

Dziękuję za Wasze uczestnictwo w Mszach św., za wspieranie naszej Wspólnoty Parafialnej przede wszystkim poprzez modlitwę, a także materialne.

 

2.   Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

 

3.      Wspólnotę małżeństw zapraszam na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na probostwie.

 

4.      Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.

 

5.      W środę obchodzimy święto św. Mateusza Ewangelisty. Suma odpustowa w kościele na os. Orła Białego o godz. 19.00.

 

6.      Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Podczas adoracji Koronka do Bożego Miłosierdzia, a na zakończenie modlitwy w intencji powołań i za powołanych.

 

7.      Radę ekonomiczną zapraszam na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. na probostwie.

 

8.      Młodzież z klasy 8 szkoły podstawowej, ze szkół średnich i studentów zapraszam na spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek po wieczornej Mszy św. w kościele.

 

9.      Litania Loretańska w sobotę po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszam.

 

10.  Wszystkich Parafian a zwłaszcza rodziny zapraszamy wraz z radą duszpasterską na „Pożegnanie lata”, które odbędzie się w sobotę 8 października w Zaniemyślu. Początek o godz. 11.30. Więcej informacji na plakatach w gablocie.

 

11.  Ojców zapraszamy na warsztaty efektywnego ojcostwa, które odbędą się 23-24 września w Osiedlowym Domu Kultury na os. Polan 100. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

12.  Polecam prasę katolicką.

Święta

Czwartek, IV Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, I
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
236185

Statystyki